Астрономи съобщиха за нещо невиждано! Избухна най-мощният в историята космически взрив


18/11/2017, 21:21

Международна група астрономи наблюдава най-мощния в историята космически взрив, съобщиха учени от университетът в Саутхамптън. Взривът е бил в центъра на галактика, намираща се на 2,6 милиарда светлинни години от Земята, пише Блиц.

Променящият яркостта си обект PS1-10adi е забелязан през 2010 г. с помощта на телескопа Pan-STARRS в Хавай. Учените описват два възможни сценария за източника на взрива. Първият е той да произхожда от звезда, чиято маса е стотици пъти по-голяма от тази на Слънцето, експлодирала като свръхнова. Другата версия гласи, че произходът му може да е от звезда с по-малка маса, която е била раздробена от гравитационните сили близо до свръхмасивна черна дупка.  Международният изследователски екип включва специалисти от Финландия, Швеция, Ирландия, Италия, Испания, Чили и САЩ.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



32 ранени при 20 тежки катастрофи в страната за 24 часа
Дата: 09/08, 11:52

ЦСКА продаде 10 000 билета за мача с Макаби
Дата: 09/08, 11:47

Депутатите ни струват близо 10 млн. евро
Дата: 09/08, 11:41

Турция: Русия може да използва ядрено оръжие в Украйна, ако изпадне в безизходица
Дата: 09/08, 11:37

Морски клуб Балчик с две държавни титли от държавното по ветроходство
Дата: 09/08, 11:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия