С инвестицията електроразпределителната компания ще осигури по-стабилно електрозахранване на 13 000 свои клиенти в Добрич
Поредна инвестиция в реконструкцията и обновяването на съоръжения от електроразпределителната мрежа извършва ЕНЕРГО-ПРО във възлова станция Добрич 2. Проектът е част от инвестиционната програма на електроразпределителното дружество за 2017 година, а стойността му възлиза на 350 000 лева.
Реконструкцията на възлова станция Добрич 2 стартира в края на септември тази година. Първата част от проекта бе успешно завършена до средата на ноември – сменени са действащите прекъсвачи с нови вакуумни устройства от последно поколение, които са със значително по-високо качество и отговарят на най-строгите екологични изисквания. Извършена е подмяна на разединителите средно напрежение. Механичните защити във възловата станция са заменени с цифрови релейни защити, чието основно преимущество е, че позволяват да се ограничи района на прекъсване на електрозахранването при възникване на авария и по този начин значително намаляват броят на клиентите, които търпят неудобства.
Вторият етап на проекта за реконструкция на възлова станция Добрич 2 предвижда подмяна на вторично оборудване, като токоизправители и поддържащи акумулаторни батерии, които са важни за безаварийната работа на съоръженията. Ще бъдат изградени и телемеханични управляеми системи, които позволяват дистанционно управление на енергийните обекти. Въвеждането на телемеханични системи ще повиши устойчивостта на работа на електроразпределителната мрежа в района и ще скъси времето за реакция при авария. Планира се дейностите по обновяване на оборудването във станцията на ЕНЕРГО-ПРО да приключат до края на ноември.
С финализиране на инвестиционния проект на ЕНЕРГО-ПРО във възлова станция Добрич 2 ще се подобри значително електрозахранването на над 13 000 домакинства и фирми в града.
*реклама
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Атлетико Мадрид отвя Барселона с 4:0 за купата на краля
Дата: 13/02, 01:20
Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 13/02, 01:00
Норвегия остава начело в класирането по медали на Олимпиадата
Дата: 13/02, 00:45
Почина Делян Христов – Скафандъра, най-големият фен на „Дунав“ Русе
Дата: 13/02, 00:30