В Истанбул днес бе пусната в действие първата безпилотна линия на метрото Юскюдар-Юмранийе, предаде ТАСС, позовавайки се на Анадолската агенция.
Президентът Реджеп Тайип Ердоган, който присъства на церемонията за откриването й, каза, че с тази линия общата мрежата на метрото е достигнала 160 км, а до 2019 г. трябва да се увеличи до 355 км, предава БТА.
"Доближаваме се до постигането на поставената цел - да превърнем Истанбул в град, свободен от автомобили и с развита система на обществения транспорт", подчерта Ердоган.
На първия етап безпилотните влакове ще се движат по 10-километровия участък Юскюдар-Юмранийе, на който ще има 9 станции. До юни 2018 г. линията ще бъде допълнена с още 8 станции, а дължината й ще стане 20 км. По данни на Анадолската агенция при пълно натоварване по тази линия ще могат да се превозват около 700 хиляди пътници дневно.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57
Няма българи на борда на заразения с хантавирус круизен кораб
Дата: 07/05, 20:54
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 20:50
Калоян Методиев: Кабинетът на Радев е катастрофален. 50 % са свързани с Радев, 50 % с Пеевски
Дата: 07/05, 20:411 Коментар
Министерството на туризма: Черноморието е подготвено за летния сезон
Дата: 07/05, 20:40