Булфото
„Строителна компания Хоризонт“ сезира прокуратурата за фалшивите новини, свързващи я с КУБ корпорация
Според Търговския регистър компанията никога не е извършвала търговска дейност, пояснява управителят
Съдружникът и управител в „Строителна компания Хоризонт“ ООД Николай Стефанов сезира ГДБОП и Районната прокуратура във Варна за фалшивите новини, които свързват дружеството с незаконната дейност на КУБ корпорация в местността Баба Алино.
С писмо от 1 юни, Стефанов уточнява, че „Строителна компания Хоризонт“ ООД не е извършвала никаква дейност от създаването й, като посочва данни в Търговския регистър.
Предвид внушенията, които се правят за свързаност между „Строителна компания Хоризонт“ и КУБ корпорация Стефанов се обръща към ГДБОП и Прокуратурата за изясняване на произхода и начина на разпространение на фалшивата информация, а също и за установяване на лицата, които я разпространяват.
В писмото се посочва, че част от внушенията се извършват от профили във Фейсбук.
Николай Стефанов е категоричен, че нито дружеството, нито той лично има пряко касателство към скандалното закононарушение на КУБ корпорация в местността Баба Алино и настоява за извършване на проверка от разследващите органи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Откриха ново решение за ставите
Дата: 01/06, 23:00
С грижа за най-малките: „ЛИНА“ с нова детска манипулационна в град Варна
Дата: 01/06, 22:50
България отстъпи на Черна гора в първата от двете си контроли през юни
Дата: 01/06, 22:44
Министър Стоянов: Целта е 5 процента от БВП за отбрана до 2035 г.
Дата: 01/06, 22:27
Панделиева за Баба Алино: Как токът няма да е по моя партида? Как водата ще е на името на някого друг?
Дата: 01/06, 22:17