Снимка Булфото
Месечните стипендии на учениците стават между 21 и 60 лева, а кръгът на тези, които ще имат право да ги получават, се разширява. Това са част от новите правила за учениците, които са завършили основното си образование. Според действащия закон това става след VII клас, съобщава Дарик радио.
За учениците в държавните и общинските училища правилата ще важат от началото на тази учебна година, а за обучаващите се в частните училища - от началото на втория учебен срок.
Освен учениците в дневна и индивидуална форма на обучение, стипендии ще получават и тези в комбинирана форма. Право на стипендии ще имат и учениците, които се обучават чрез работа, чрез т. нар. дуална система. Въпросните средства ще бъдат отделно от заплатите им.
Възпитаниците на частните училища вече също ще имат право на стипендии.
Дава се равна възможност и на ученици със специални образователни потребности, които са завършили VII клас с удостоверение и са продължили обучението си в класовете от първи гимназиален етап, също да получават стипендии.
Учениците с трайни увреждания, както и тези с един или без родители, които получават стипендия поради тези обстоятелства, ще бъдат стимулирани и при постигнати образователни резултати. В случай на класиране и за тази стипендия, те ще имат право да получават половината от стойността й.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03
Здравето влиза в клас
Дата: 06/05, 19:55
По-малко места в самолетите за Кипър това лято
Дата: 06/05, 19:46