Фармацевти: Има риск пациенти да останат без лекарства по празниците


21/12/2017, 17:07

Снимка: Istock

Има риск пациенти да останат без лекарства по празниците, предупредиха фармацевти.

Причината е, че Здравната каса (НЗОК) не е изплатила дължимите близо 70 млн. лева на аптеките за ноември и е отложила плащането за догодина, пише btvnovinite.bg.

Неизплащането на средствата ще постави в риск много аптеки, работещи по договор с НЗОК, да не могат да закупят лекарства, което ще доведе до невъзможност на пациентите да си ги получат, особено скъпоструващите, които се отпускат по протокол, каза Светослав Крумов, главен секретар на Българския фармацевтичен съюз (БФС).

Крумов припомни, че пациентите могат да получат лекарствата си само на територията на съответната районна здравноосигурителна каса, което означава, че те няма да могат да ги купят от друга област в страната.

От Фармацевтичния съюз съобщиха, че това е системен проблем и затова прекратяват преговорите с Касата за новия рамков договор за 2018 г.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иво Христов: Няма да има 100 дни толеранс, очаквам отпор на всички нива
Дата: 09/05, 10:37

Хаос по летищата в Европа заради нови гранични правила и недостиг на гориво
Дата: 09/05, 10:31

Проф. Христова за борбата с кърлежите: Задушаването им с мазнина не помага
Дата: 09/05, 10:19

Радев: Разбира се, че ще оставим Георги Кандев, той доказа своите качества
Дата: 09/05, 10:111 Коментар

Полицията издирва 71-годишния Антон от Перник
Дата: 09/05, 10:09

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия