ММФ "Варненско лято" търси по-широка публика с партньори от Испания, Франция, Финландия и Холандия


16/01/2018, 11:19

Варна ще се включи в европроекта Festivallinks, в който ще си партнира с градове и асоциации от Испания, Франция, Финландия и Холандия. На съвместно заседание общинските съветници от комисията по култура и по европейски въпроси и международно сътрудничество дадоха съгласието си Варна да участва в проекта, чиято  цел е да повиши интереса към класическата музика и да привлече по-широка публика.

Проектът стъпва изцяло на приоритетите на програма „Творческа Европа 2014-2020“, насърчаваща културния обмен. Досега българска община не е печелила проект по тази програма, стана ясно на заседанието.

Festivallinks обединява пет малки и средни фестивала. Чрез взаимно опознаване и прилагане на добри практики той цели да съживи не само участващите партньори, но и класическата музика като цяло.

Всеки партньор ще участва с конкретен фестивал. Варна ще се включи във Festivallinks с Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

Общият бюджет на проекта ще бъде до 200 000   евро, от които около 35 000 евро са за Община Варна като партньор. Собственото финансиране на общината е в размер на общо 15 000 евро, като тези средства ще бъдат осигурени от бюджета на ММФ „Варненско лято“. Ако получи одобрението на Европейската комисия, проектът ще продължи 2 години. Предвижда се дейностите да стартират след средата на 2018 г.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Богомил Николов: Мерките за цените овластяват институциите, не потребителите
Дата: 12/05, 19:15

Градушка помля училище в Трявна, обявиха сряда за неучебен ден
Дата: 12/05, 18:59

Над 5100 души са се преместили да живеят във Варна от чужбина през 2025 г.
Дата: 12/05, 18:471 Коментар

Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия