Кадър Ютуб
Съединените щати и Иран може скоро да сключат мирното споразумение, заяви днес президентът Доналд Тръмп, като в същото време подчерта, че ако преговорите се провалят, подновяването на военните действия остава на масата. В интервю за „Фокс нюз“ Тръмп каза още, че Техеран се е съгласил да не разработва или придобива ядрени оръжия.
„Предпочитам да сключим споразумение, защото можем да отворим (Ормузкия) проток веднага след подписването. Единствената гаранция, която трябва да имам, е, че (Иран) няма да има ядрени оръжия. Те се съгласиха с това”, каза американският държавен глава, като добави, че Иран се е съгласил също „по какъвто и да е начин да не придобива (ядрено) оръжие“.
„Бавно постигаме това, което искаме, преговарящите са много твърди и това отнема много време, но аз не бързам“, каза още Тръмп.
По думите му ще бъде сключена „страхотна сделка, в противен случай просто ще се върнат и ще приключат нещата по военен път“.
Американският президент подчерта, че би предпочел дипломатическо решение и се надява да избегне военна ескалация, пише БТА.
„По същество ние сме победили тяхната армия“, допълни Тръмп.
Американското издание „Аксиос“ съобщи по-рано, цитирайки високопоставен представител на администрацията на Тръмп и друг запознат с въпроса източник, че президентът Тръмп е поискал няколко изменения в мирното споразумение, договорено от американските пратеници и техните ирански колеги.
Според публикацията Тръмп също е настоял за промени в някои от формулировките, отнасящи се до отварянето на Ормузкия проток за корабоплаване.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ИАРА – Добрич иззе 40 кг риба без документи за произход
Дата: 31/05, 15:52
Близо 70 нелегални мигранти бяха открити в Гърция при две отделни операции
Дата: 31/05, 15:41
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
Дата: 31/05, 15:371 Коментар
Украинската фирма има и законни строежи във Варна
Дата: 31/05, 15:371 Коментар
МОСВ: Няма превишения на нормите за качеството на въздуха след пожара край Стара Загора
Дата: 31/05, 15:33