Снимка: Пиксабей
Над един тон хероин е бил заловен при мащабна операция в балтийското пристанище Гдиня, съобщиха полските власти. Наркотикът е бил укрит в четири контейнера, пристигнали от Обединените арабски емирства и декларирани като превозващи декоративни тухли. По случая са арестувани трима полски граждани – двама мъже и една жена на възраст между 33 и 43 години. Двама от задържаните остават в ареста.
При проверката митническите служители открили 1030 килограма хероин с приблизителна стойност 52 милиона евро на черния пазар, съобщава Нова телевизия. Операцията е започнала след сигнал от британските митнически власти.
Това е най-голямата акция срещу трафик на наркотици в страната през последните години и най-мащабното залавяне на хероин за повече от десетилетие, съобщи полското вътрешно министерство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Магнезий за бързо реагиране
Дата: 09/06, 01:00
Везенков доближи Олимпиакос на една победа от титлата в Гърция
Дата: 09/06, 00:30
Осезаемо захлаждане над страната в петък
Дата: 08/06, 23:59
ООН призова САЩ да отменят санкциите срещу Куба
Дата: 08/06, 23:47
Депутатите в Унгария си намалиха заплатите с 40 процента
Дата: 08/06, 23:341 Коментар