Ние трябва да пресичаме всеки един опит за отричане на Холокоста, казаВладимир Путин, предаде РИА Новости.
Руският президент днес посрещна в Москва израелския премиер Бенямин Нетаняху. "Ние не трябва да допускаме смъртта на милионите евреи, убити от нацистите, да бъде забравена. Ние трябва да пресичаме всеки опит Холокостът да бъде отречен", посочи още той. "Ние също ще пресичаме всеки един опит да се омаловажи ролята на Съветския съюз в победата над Нацистка Германия", заяви домакинът.
Гостът от своя страна посочи, че идването на Адолф Хитлер на власт през 1933 г. и падането на Третия райх имат една основната поука. "Това зло не трябва да се забравя и опитите за отричането на тези събития не трябва да се допуска. Това е нашата най-важна задача", заяви той.
Руският лидер и близкоизточният политик посетиха изложба, посветена на нацисткия концлагер "Сорибор" (в днешна Полша). Нетаняху и Путин също обсъдиха и положението в Близкия изток, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30
Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00