Полицията и прокуратурата правят всичко възможно, за да разберат къде са скрити парите от откупа, който бизнесменът Тони Златков плати за освобождаването на сина му Адриан, съобщи Блиц. МВР арестува Ивайло Борисов-Ториното, Георги Джамбазки и още двама мъже във връзка с престъплението.
Намирането на огромната за българските стандарти сума може да се окаже ключа към цялостното разплитане на случая.
За сравнение при разкриването на бандата за убийства и отвличания "Наглите" имаше данни, че престъпниците са прибрали над 10 млн. лева. Парите обаче не бяха намерени, въпреки претърсването на жилищата и банковите сметки на членовете на престъпната групировка.
До момента Ториното и останалите задържани категорично отказват да признаят вината си за отвличането на Адриан Златков, който все още се отърсва от преживения ужас.
По-рано днес във връзка с разследването бе проведена работна среща между главния прокурор Цацаров, главсека на МВР Младен Маринов и ръководствата на СДВР и Софийската градска прокуратура.
Компетентните органи смятат да не правят изявления по случая докато престъплението не бъде изцяло разкрито.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ръководството на Спартак: Отборът показа характер, а подкрепата от трибуните беше на ниво
Дата: 10/05, 17:35
Важно за пътуващите с автобус №46 във Варна от утре
Дата: 10/05, 17:31
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 17:30
Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00