Видеозапис показва как е възникнала катастрофата в ЖР Тракия, в която полицейски патрулен автомобил излетя от пътя и се заби в дърво, след като удари лека кола.
Патрулният автомобил се е движил в лява лента с включена светлинна и звукова сигнализация и е преминал на червен сигнал с висока скорост, предава trafficnews.bg.
Това се вижда от кадрите, предоставени на trafficnews.bg от шофьор с видеорегистратор, който е спрял на червен светофар в средна лента на бул. "Освобождение" и е запечатал мелето.
"Аз подадох сигнал на 112. Патрулката се движеше с пусната светлинно звукова сигнализация и минаваше на червено, реното си минаваше на зелено, но явно не видя патрулката. Полицаите изскочиха веднага от патрулката и отидоха да проверят жената", разказва читателят на TrafficNews.bg, станал свидетел на катастрофата.
41-годишната шофьорка на реното се е движила направо в посока Пощата с ниска скорост при разрешителен сигнал на светофара. Припомняме, че както TrafficNews.bg съобщи по-рано тя и спътничката ѝ са откарани в болница.
Леко пострадал е полицейски служител, пътуващ на предната седалка. Алкохолната проба с дрегер на водача на патрулката е отрицателна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Американски сенатор предупреди: Оръжейните запаси на САЩ са тежко изчерпани
Дата: 11/05, 07:41
Натоварено движение на граничния пункт "Капитан Андреево" тази сутрин
Дата: 11/05, 07:30
Кабинетът внася законопроектите си за цените и съдебната власт
Дата: 11/05, 07:28
Путин заговори за край на войната в Украйна
Дата: 11/05, 07:181 Коментар
Учени: Гласуването може да удължи живота
Дата: 11/05, 07:12