В 3:00 часа сутринта на 25 Март 2018 г. (Неделя) преместете часовниците си 1 (един) час напред. Отнася се за живеещите на територията на Република България.
На този ден спим 1 час по-малко.
Съвети за наспиване
За да влезете по-лесно в режим на работа и да се наспите на другия ден – Понеделник, на 26.3 Неделя станете 1-2 часа по-рано от обичайното. Така ще спите 2 – 3 часа по-малко. Това вероятно ще ви накара да заспите по-рано вечерта и така имате по-голям шанс за наспиване за следващия работен / учебен ден.
Спортувайте за да се изморите. Така ще можете да заспите по-рано и евентуално да се наспите за другия ден.
Смяната на времето през пролетта и есента в страните от ЕС се управлява от Директивата на ЕП и Съвета относно разпоредби за лятното часово време. Текстът предвижда да се поддържа единен часови режим. Не трябва да има промяна в часовите зони.
Европа да се откаже от лятното часово време, предложи аргументирано експертът доц. Радослав Кючуков, преподавател в Русенския университет, в текст, който “24 часа” публикува. Ученият получи подкрепа от Атлантическата дигитална мрежа, а Соломон и Гергана Паси предложиха аргументите да се дискутират по време на европредседателството на България.
Процедурата за отмята на двойното часово време е доста тежка. Ако Европарламентът се обедини зад резолюция в този смисъл, тогава Еврокомисята трябва да направи предложение до страните членки. До отпадане ще се стигне, ако всички те одобрят предложението. Най-големият спор е кое точно време да се избере – лятното или зимното.
Финландия, Полша и Естония са сред еврочленките, които силно лобират да се прекрати местенето на часовника.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Министър Шишков инспектира отстраняването на аварията на магистралния водопровод във Варна, откри тънък асфалт
Дата: 21/08, 12:06
Завърши ремонтът на тръбопровода под дъното на Варненското езеро
Дата: 21/08, 11:58
Специалист: Спасителите имат нужда от по-добри условия и оборудване
Дата: 21/08, 11:55
36-годишен мъж е отровил лешоядите на връх Ботев
Дата: 21/08, 11:50