Властите в Ирак са започнали процедура за конфискуване на недвижими имоти, принадлежали на сваления и екзекутиран президент Саддам Хюсейн, негови роднини и приближени. Това съобщи базираният в Лондон панарабски вестник "Ал Араби ал джадид", предаде БТА.
Според списъка, публикуван миналата седмица от иракската сметна палата, на конфискация подлежат активите на 4257 човека. Сред тях са деца и внуци на Саддам, бивши губернатори, министри и високопоставени чиновници от неговия режим, както и висши офицери и членове на разпуснатата партия "Баас".
Подлежащите на отнемане жилищни и други недвижими имоти, разположени на брега на река Тигър в строго охраняваната "зелена зона", се оценяват на над три милиарда долара, пише вестникът.
По-рано други арабски вестници съобщиха, че около 40 на сто от въпросните имоти понастоящем се ползват от действащи политици, депутати, военни командири и офицери.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Путин е готов да се срещне със Зеленски и в трета страна, но при определено условие
Дата: 09/05, 23:351 Коментар
Битката за трофея от Висшата лига се завърза като по филмов сценарий
Дата: 09/05, 23:28
Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21
Търговци: След 10-ина дни ще излязат българските череши. Хубавите ще са между 7-8 евро за килограм
Дата: 09/05, 23:14
Областният управител на Софийска област: Още в понеделник незабавно подавам оставка
Дата: 09/05, 23:07