През 2013 г. американският президент Доналд Тръмп е написал писмо лично до руския държавен глава Владимир Путин, като го е поканил на конкурса "Мис Вселена", който тогава се проведе в Москва, съобщава в. "The Washington Post".
Писмото е написано през юни 2013 г., посочва изданието с позоваване на няколко източника, запознати с текста на документа. Това е първият известен документиран опит от страна на Тръмп да контактува с Путин.
Той вече е обект на интерес от страна на спецпрокурора Ръбърт Мълър, който разследва руската намеса в американските президентски избори.
Писмото е предадено на руския президент чрез милиардера Арас Агаларов, който е бил един от организаторите на конкурса в Москва.
Съобщава се, че още тогава Тръмп е написал в Twitter: "Как мислите, дали Путин ще дойде на конкурса "Мис Вселена", който ще се проведе през ноември в Москва? Ако дойде, той ще стане новият ми най-добър приятел."
Путин първоначално е приел поканата, но в последния момент е отменилангажимента, като е изпратил на Тръмп "приятелско писмо" и сувенирна кутия.
Писмото на Тръмп вече е предадено на екипа на спецпрокурора Робърт Мълър.
Адвокатът на Тръмп - Джон Дауд, заяви, че не е запознат с писмото, но определи информацията на . "The Washington Post" като "абсурд".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
МБАЛ "Св.Анна" Варна е на ръба, очаква решение на държавата за заем
Дата: 07/04, 14:30
Блъснаха колата на врачанин, ще получи нова като компенсация от шефа на виновника
Дата: 07/04, 14:201 Коментар
Унищожават 10 тона продукция на месокомбинат в Свищов
Дата: 07/04, 14:16
Почина Янка Рупкина
Дата: 07/04, 14:11
Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира в Монте Карло
Дата: 07/04, 14:05