Кадър Ютуб
Отправиха ясно послание към премиера на Израел.
Германският канцлер Фридрих Мерц призова вчера в телефонен разговор израелския премиер Бенямин Нетаняху да прекрати боевете в Южен Ливан и да започне преки мирни преговори с ливанското правителство, съобщи говорител на германското правителство, цитиран от Франс прес.
По време на телефонния разговор с Нетаняху, Мерц също така е изразил "дълбокото си безпокойство" относно развитието на ситуацията в палестинските територии и е подчертал, че "не трябва да има никаква частична де факто анексия на Западния бряг", каза говорителят.
Мерц е добавил пред израелския премиер, че "Германия е готова да допринесе за гарантиране на свободата на корабоплаването в Ормузкия проток", но само след "прекратяване на бойните действия" и "при условие, че са налице необходимите предпоставки за това", според протокола от разговора, предоставен от говорителя, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мъж запали жена си и се самоуби
Дата: 14/04, 11:36
Румъния обяви въздушна тревога и вдигна изтребители
Дата: 14/04, 11:29
Дядо открадна автобус от автогарата в Свищов и подкара към селото си, за да се прибере
Дата: 14/04, 11:25
Нападател откри огън в турска гимназия и рани най-малко седем души
Дата: 14/04, 11:24