Самолетът на президента на Израел летя над половин Европа, Турция не го пусна


28/04/2026, 09:20

Стопкадър БНТ

Турция забрани на самолета на израелския президент да мине над нейното небе.

Самолетът, превозващ президента на Израел Ицхак Херцог, е извършил значително по-дълъг полет до Казахстан, след като е избегнал въздушното пространство на Турция, съобщават израелски медии.

По информация на Channel 12 маршрутът е преминал през Европа и Русия, което е удължило пътуването до около осем часа. Посещението на Херцог в Казахстан е с продължителност два дни.

Случаят не е изолиран. През ноември 2024 г. турските власти също са отказали достъп до въздушното си пространство за полет на израелския президент към COP29 в Баку. Тогава визитата беше отменена, като официално бяха посочени "съображения за сигурност".

Израелският президент Херцог каза, че Доналд Тръмп заслужава Нобелова награда за мир

Към момента няма официален коментар от турските власти относно настоящия случай, но развитието подчертава продължаващото напрежение в отношенията между Анкара и Тел Авив, пише news.bg.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



БФС клекна пред ЦСКА и смени съдиите за реванша с Лудогорец
Дата: 28/04, 10:191 Коментар

Латвия забрани на дъщерята на Лавров да влиза в страната
Дата: 28/04, 10:153 Коментара

Още три футболни звезди ще участват в "Мача на надеждата"
Дата: 28/04, 10:12

Бивш министър на земеделието: Няма съществено увеличение на хляба
Дата: 28/04, 10:072 Коментара

Генерал Решетников: Български олигарси откраднаха 700 милиона долара от "Южен поток", няма да ни ги върнат
Дата: 28/04, 10:001 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия