Кметът на Варна Иван Портних съобщи пред Общинския съвет в града, че очаквания през април нов етап от ремонта на Аспарухов мост ще бъде извършен през есента. Засега ще бъде направено само аварийсто запълване на дупките по съоръжението.
Мотивът за отлагането е тежката ситуация с автомобилния трафик в града. Според кмета, завършването на продължението на бул. "Левски" ще преструктурира потоците на движение и така ремонтът на най-старите съоръжения на Аспарухов мост ще може да се направи с по-малко последствия за гражданите.
На днешната сесия на Общински съвет - Варна Иван Портних съобщи също, че ще бъде създадена работна група, която да намери вариант за отпадането на винетката по пътя Варна - Златни пясъци. Това обаче вероятно ще стане в бъдеще, когато завърши планирания от държавата ремонт на пътя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Проф. Кантарджиев: Няма връзка между ваксината срещу морбили и аутизма
Дата: 07/04, 16:19
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08