Парапланерист се заплете в дърво над Кюстендил, планински отряд го спаси


26/04/2026, 11:01

Снимка ПСС отряд Кюстендил/Mountain rescue team Kyustendil

Критична ситуация в планината.

Отрядът на Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския червен кръст в Кюстендил е провел акция вчера по спасяване на парапланерист, който се е заплел в дърво, съобщават от Планинската спасителна служба на БЧК.

Парапланеристът не е пострадал, изведен е от тази ситуация от петима планински спасители от кюстендилския отряд.

От ПСС на БЧК информираха, че днес като цяло условията в планините са добри. Във високите части продължава да има снежна покривка. В района на "Алеко" тя е около 50 см, на връх Ботев е почти три метра.

Вятърът е слаб, до умерен вятър в алпийския пояс, температурите са положителни, добавиха планинските спасители.

Националният институт по метеорология и хидрология обяви за днес жълт код за силен вятър в няколко области на страната, пише btvnovinite.bg.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Денков не потвърди обединение с ДБ, допусна депутатите им да се разделят
Дата: 27/04, 08:51

От днес до 30 април военна техника минава по републиканската мрежа за учения
Дата: 27/04, 08:44

Пет жертви на пътя през изминалите 24 часа
Дата: 27/04, 08:39

Израелската армия с нови заповеди за евакуация в Ливан
Дата: 27/04, 08:30

Ивайло Мирчев: Възможно е обединение между ПП, ДСБ и "Да, България"
Дата: 27/04, 08:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия