Над 9450 производители на плодове и зеленчуци ще си разпределят 40 млн. лв. субсидии по схемите за обвързано с производството подпомагане. Фонд "Земеделие" обяви, че е започнал да превежда парите.
Подпомагане ще получат онези стопани, които са подали заявление и декларация по образец и са предоставили документи за реализация на произведената продукция в срок до 31.01.2018 г.
Схемата за обвързано подпомагане за плодове (основна група) е с ресурс 29.296 млн. лв., схемата за обвързано подпомагане за плодове (сливи и десертно грозде) е 6.260 млн. лв., схемата за обвързано подпомагане за зеленчуци (зеле, дини и пъпеши) - е 4.356 млн. лв.
Земеделските стопани получават завишено плащане на площ за първите до 30 хектара, за които имат право на подпомагане и плащане с по-нисък размер за допустимите за подпомагане площи над 30 ха./econ.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08
Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04
Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00