Три години в интернат заради кражба от автомати за кафе


24/03/2018, 11:44

Законът, по който ги съдят е от 1958-ма година

Нова тв разказва историята на момче, което прекарва 2 години и половина в интернат, заради това, че с други деца от дом разбиват автомати за кафе. Правят го серийно, но общата сума, която са откраднали е около 100 лева, с които са си купували вафли и шоколади.

Законът, по който ги съдят е от 1958-ма година. Много пъти се е говорело за промяната му, но няма политическа воля за такова нещо.

В България има пет интерната. В тях живеят общо 200 деца, които понякога влизат за много дребни престъпления. Освен това излизането е трудно. Понякога убеждават децата да останат там, докато не навършат 18-годишна възраст с мотива, че никъде другаде нямало да ги вземат на училище. Бюджетът за издръжка на такова дете е висок – 11 хиляди лева на година.

Практиката показва, че тези интернати са неефективни, а в тях децата биват подготвяни за затвора за възрастни.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Проф. Кантарджиев: Няма връзка между ваксината срещу морбили и аутизма
Дата: 07/04, 16:19

THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10

Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09

Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08

Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия