Кола бомба избухна близо до сградата на парламента в столицата на Сомалия и уби четирима души, заедно с шофьора, а други десет бяха ранени, съобщи полицията, цитирана от Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
В района има много военни контролни пунктове по пътя към президентския дворец, чийто главен вход е само на 200 метра от мястото на взрива. Колата с експлозиви е била детонирана на контролен пункт, след като войниците спрели подозрителния автомобил, съобщи представител на полицията.
Двама от убитите са войници, а много от ранените са водачи на рикши, уточни той.
Няколко часа преди това друга кола бомба в околностите на столицата уби един човек плюс шофьора. Експлозията избухнала след като войници пристигнали на мястото, за да проверят подозрителната кола, заседнала в пясъка на пътя. Могадишу често е мишена на атаки от базираната в Сомвалия екстремистка група ал Шабаб, напомня АП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лавров: Няма да има милост за Запада
Дата: 08/05, 13:13
Демерджиев пое управлението на МВР
Дата: 08/05, 13:10
Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04
Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58
Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54