Булфото
Двама от тримата загинали при тежката катастрофа от вчера в София са чужди граждани – граждани на Индия, съобщи пред журналисти заместник градският прокурор Ангел Кънев на брифинг, в който участва и представител на „Пътна полиция“ – СДВР.
По думите на разследващите първоначалните изчисления сочат, че скоростта на двата леки автомобила, участвали в инцидента, е била между 104 и 150 км/ч, като предстоят експертизи за точното ѝ установяване. Пробите за алкохол и наркотици на водачите са отрицателни, но са взети и кръвни проби за допълнителни изследвания, допълни Ангел Кънев. Той каза, че е установено още, че двама от участниците в катастрофата не притежават свидетелство за управление на моторно превозно средство, предаде БТА.
Зам. градският прокурор уточни още, че при инцидента е възникнал и пожар в един от автомобилите, който се е разпространил към автобуса. Огънят е бил потушен от екипите на пожарната, които са реагирали първи на мястото на катастрофата и са извършили спасителни действия по извеждане на пострадали от превозните средства. Кънев подчерта, че именно бързата намеса на пожарникарите е предотвратила по-тежък изход, тъй като част от пътниците са били застрашени от задимяване и горене в автобуса.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Държавата с драконовски мерки след жестоката катастрофа на „Челопешко шосе“
Дата: 06/06, 19:191 Коментар
Лукашенко: Не искам да ставаме кайма в Украйна, някой ден ще ви разкажа как започна всичко
Дата: 06/06, 19:16
ЕС придвижва план за „полуприсъединяване“ на страните кандидатки
Дата: 06/06, 19:141 Коментар
Йордан Терзийски, ПП: Данъците не трябва да се пипат и не трябва да се увеличават
Дата: 06/06, 19:011 Коментар
Гейзер избухна до Лидл в Аспарухово
Дата: 06/06, 18:531 Коментар