Кадър БНТ
„Бъдещето на „Пампорово“ е в целогодишния туризъм. Курортът се развива успешно като национален център за здравен и климатолечебен туризъм“. Това каза министър Илин Димитров при откриването на летния туристически сезон в к.к. „Пампорово“, където днес се провежда Петата национална конференция за здравен туризъм „Предизвикателства пред климатолечебните курорти“. Събитието събра представители на държавната и местната власт, бизнеса, здравните среди и академичната общност, съобщиха от Министерството на туризма.
Подчертано беше значението на здравния туризъм като един от най-перспективните сегменти в развитието на българския туристически сектор.
„Пампорово“ влиза в летния сезон с модернизирана туристическа база и разнообразни възможности за отдих“, подчерта министър Димитров.
По време на събитието беше отбелязано, че възникналият свлачищен процес в района не засяга територията на „Пампорово“, туристическата инфраструктура и достъпа до комплекса, пише novini.bg.
Институциите са в постоянна координация, като няма основания за притеснение от страна на туристите.
На форума бяха обсъдени възможностите за развитие на климатолечебните курорти, европейските политики в областта на здравния туризъм и перспективите за привличане на повече туристи извън традиционните активни сезони.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нова топлинна вълна залива Европа с рекордни температури за юни
Дата: 22/06, 07:50
Мъж загина при пожар в къщата си край Бургас
Дата: 22/06, 07:41
Египет обърна Нова Зеландия с три гола за едно полувреме и се класира за 1/16-финалите на Световното по футбол
Дата: 22/06, 07:37
Затвориха четирите московски летища
Дата: 22/06, 07:30
Трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 22/06, 07:24