Георги Мъндев за Христо Ботев: Да имаш дете на 40 дни и да решиш да загинеш за България...


17/05/2026, 21:37

Кадър Bulgaria On Air

Родът на Христо Ботев не оставя кръвни наследници. Това каза колекционерът Георги Мъндев в ефира на "Операция История".

В предаването той разказа за живота и съдбата на семейството на революционера, които остават в сянката на поета и на вниманието към историята.  

По повод предстоящата годишнина от смъртта на Христо Ботев на 2 юни Мъндев призова българите да се замислят: "Какво направи Ботев, как загина Ботев, защо загина Ботев. Защото той все пак загина за нещо".

"Да си дадеш живота за някаква кауза, макар и толкова голяма, не е било лесно. Да имаш дете на 40 дни и да решиш да загинеш...", изтъкна гостът пред Bulgaria On Air. 

На финала той отправи специално послание: "Искам да кажа на всички ваши зрители, които се интересуват от историята, да гледат малко по-критично към фактите, които се издават, защото в последно време много хора започнаха да издават какви ли не неща".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хазартна компания се опитва да регистрира BANGARANGA като търговска марка
Дата: 18/05, 21:38

Спартак победи, но ще трепери до последно, Добруджа изпадна
Дата: 18/05, 21:35

Тръмп се подигра на американски медии: Дори Иран да се предаде, те ще пишат, че е победил
Дата: 18/05, 21:131 Коментар

bTV ще излъчи спектакъла бенефис на Теодор Салпаров – „Една кариера. Една легенда.“
Дата: 18/05, 21:04

Променят движението в центъра на София заради звездното посрещане на Дара
Дата: 18/05, 21:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия