"По-малко от очакваното са военнослужещите, явили се да запълнят местата в Сухопътните войски", обяви командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов, цитиран от БНР.
Генерал Попов обясни, че от конкурса през февруари са били попълнени 78% от обявените в Сухопътните войски места:
"Но 78% са 78%. надявам се през месец май, когато е следващият конкурс, увеличението на заплатите, което е от 1 януари тази година, да окаже положителния ефект и ние да видим резултати, така че процентът, който ще постигнем, да бъде над 80", допълни той.
Военният министър Красимир Каракачанов припомни, че министерството има финансиране за 1300 места, но проблемът остава, защото 80% от общия недостиг на военнослужещи в армията е за Сухопътните войски: "Малко съм по-песимистичен, докато не видя по-голямо желание от страна на хора, които могат да служат", обяви той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Как да спестим 20% от седмичния бюджет с пазаруване в Lidl?
Дата: 21/08, 09:20
Производители на розово масло са против държавната лаборатория за проверка на автентичността
Дата: 21/08, 09:11
Ивкова: Дълго чаканата административна реформа в здравеопазването ще бъде по-ефективна и по-бърза
Дата: 21/08, 09:02
Земетресение разтърси Сърбия, жители излязоха от домовете си
Дата: 21/08, 08:51
Румен Гълъбинов: Минималното възнаграждение - почасово!
Дата: 21/08, 08:47