Близо 1 милион посетители са се събрали в Рим, за да посрещнат католическия Великден, предаде Нова тв. Великденското бдение започва тази вечер около 21 часа българско време и ще приключи утре, когато папа Франциск ще обяви Възкресение Христово.
За сигурността на граждани, поклонници и туристи си грижат 10 000 специални агенти, които са заели своите позиции на ключови места в града. Повечето от тях ще правят специални проверки на хората, а други са в цивилни облекла сред гражданите.
Напрежението нарасна тази седмица след полицейска акция, която доведе до арестуването на петима заподозрени джихадисти. Предполага се, че те са от терористичната клетка на атентатора, който предизвика коледния атентат в Германия преди година и половина.
Въпреки напрегнатата ситуация, рекорден брой ще посетят Рим за Великден. Само тази вечер в хотелите в града са се регистрирали 300 000 туристи. / segabg.com
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Bangaranga е номер 1 в Германия и Австрия
Дата: 23/05, 11:42
Пазарувахме в Lidl - колко успяхме да спестим от сметката?
Дата: 23/05, 11:40
Започна евакуация в северната част на Севлиево
Дата: 23/05, 11:36
Кметът на Аксаково Атанас Стоилов: Свлачището между "Златни пясъци" и Кранево е най-голямото у нас, ще върне много туристи
Дата: 23/05, 11:28
Иван Демерджиев: Разбрахме кои са хората, подпомагали укриването на прокурорския син
Дата: 23/05, 11:212 Коментара