Кадър бТВ
Метростанции в столицата няма да работят известно време.
В периода от 11 май до 20 юни 2026 г. движението на влаковете по линия 3 на софийското метро ще се осъществява само в участъка между метростанциите „Горна баня“ и „Орлов мост“. Временно няма да работят станциите „Театрална“ и „Хаджи Димитър“.
Причината е планирано 40-дневно строителство в района на шахта за бъдещо отклонение на линията към кварталите „Слатина“ и „Младост“, пише novini.bg.
За посочения период ще бъде въведена временна организация на движение между метростанциите „Орлов мост“ и „Хаджи Димитър“. Очаква се допълнителна информация за заместващ транспорт да бъде публикувана от Център за градска мобилност.
От Метрополитен ЕАД съобщават още, че на 10 май (неделя) влаковете по всички линии на метрото ще се движат по делнично разписание. Мярката се въвежда заради провеждането на колоездачната надпревара Джиро д’Италия и цели по-добро обслужване на пътниците.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Румънското правителство падна след вот на недоверие
Дата: 05/05, 17:41
На Гергьовден: Временно затварят движението на автомобили в центъра на Варна
Дата: 05/05, 17:27
Преовлажняване на почвата е причина за свлачището на пътя Смолян - Пампорово
Дата: 05/05, 17:19
Асен Василев: Със сигурност няма да подкрепим правителство на "Прогресивна България"
Дата: 05/05, 17:08
Военноморският музей отбелязва празника на Българската армия с нова изложба и вход свободен
Дата: 05/05, 17:01