кадър: Петел
Собствениците на специализирана пътна помощ излизат на национален протест днес, 9 април.
Протестът на представители на сектора „Пътна помощ“ е организиран в отговор на отказа на служебния министър регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов да проведе реална среща с бранша. Въпреки публично заявената готовност за диалог, през последните 10 дни, включително и на 6 април, са провеждани срещи с представители на сектора, на които целенасочено не е поканена най-голямата браншова асоциация – организацията с най-голям капацитет от техника и служители в страната.
В тази връзка Асоциацията организира национален протест на 09.04.2026 г. от 08:00 часа, в който се очаква да се включат над 300 специализирани автомобила от сектора. Протестът ще се проведе около района на Казичене, предаде БГНЕС.
Според Асоциацията подобен подход създава сериозни рискове – както за ограничаване на безплатната пътна помощ за гражданите, така и за възстановяване на дългогодишни корупционни практики и нелоялни действия в сектора.
Още на 31 март 2026 г. Асоциацията е изпратила официално писмо до министър Найденов с
искане за спешна среща, но до момента не е получен отговор. Представителите на бранша настояват за открит и конструктивен диалог, прозрачност в процеса на вземане на решения и равнопоставено участие на всички заинтересовани страни по въпроси, засягащи както сектора, така и безопасността на движението по пътищата
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама от тримата пострадали при катастрофата в Шумен остават в болница
Дата: 18/04, 14:51
БАБХ изпраща за унищожаване над 3,3 тона храни, намерени в Бургас, Слънчев бряг, Равда и Свети Влас
Дата: 18/04, 14:38
55-годишен мъж от Кюстендил е задържан за опит за купуване на глас
Дата: 18/04, 14:30
Приятели и колеги се събраха да изпратят Кирил Икономов в последния му път
Дата: 18/04, 14:19
Beauty Center Izida ще отбележи първата си годишнина с бляскаво събитие във Варна
Дата: 18/04, 14:10