Президентите на Русия и Турция Владимир Путин иРеджеп Тайип Ердоган разговаряха час и половина преди началото на седмото заседание на Съвета за сътрудничество на високо равнище в Анкара, съобщават световни медии. Путин заяви, че преди заседанието са били осъществени многобройни контакти на различни нива, в рамките на които открито и конструктивно са били обсъдени двустранни и международни въпроси, както и решаването на възникнали проблеми.
В хода на Съвета за сътрудничество Путин изрази удовлетворение, че през 2017 г. търговският обмен между двете страни се е увеличил с 40%и е достигнал обема от 22 милиарда долара, а взаимните инвестиции възлизат близо на 10 милиарда долара от всяка от страните.
"Съветът за сътрудничество има важна задача - да осигури координация на руско-турското партньорство в най-различни области на принципите на взаимно уважение, равноправие и зачитане интересите на другата страна", подчерта руският президент.
Путин каза още, че сред приоритетите на сътрудничеството е доставката на руските ЗРК С-400 Триумф на Турция, а на предстоящата среща на междуправителствена комисия ще бъдат обсъдени перспективите за снабдяването на Турция със съвременна руска военна продукция в бъдеще./ Блиц
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Обвиненият за убийството в Съединение: Не искам на свобода, искам да си почина в ареста
Дата: 21/08, 16:29
Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24
Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:232 Коментара
Украйна санкционира руския анимационен сериал "Маша и Мечока"
Дата: 21/08, 16:141 Коментар
ЕК: Сърбия не е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС
Дата: 21/08, 16:121 Коментар