Секретар на президента е новият ни посланик в Русия


05/04/2018, 12:06

Снимка: Президентство

България вече има нов посланик в Русия. Правителството е одобрило назначаването на Атанас Кръстин, външнополитическия секретар на президента Румен Радев.

Това е станало на закрито заседание, съобщава ClubZ.

Припомняме, че през февруари държавният глава предложи Кръстин за посланик, а премиерът Бойко Борисов увери, че ще бъде одобрен. Решението на правителството бе забавено, докато се получи съгласие на руското правителство.

Предстои Радев да издаде указ за назначаването на секретаря си като посланик. След това ще дойде и официалният агреман от Русия. Той ще е първото посланическо назначение от т.нар. политическа квота на президента Румен Радев, пише actualno.com.

Решението на Москва да приеме новия посланик е дошло, след като България се отказа да гони руски дипломати заради случая "Скрипал". В края на март бившият посланик Бойко Коцев се завърна за консултации след скандала.

Атанас Кръстин е секретар по външната политика на държавния глава от януари 2017 г. От 1987 г. работи непрекъснато в различни структурни звена и дирекции на Министерството на външните работи.

Сред постовете, които е заемал зад граница са ръководител на политическата служба в посолството ни в Берлин, генерален консул на България в Бавария и Баден-Вюртемберг от 2006 до 2010 г., генерален консул в Ниш от 2012 до 2016 г.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Почина операторът на БНТ Красимир Климентов
Дата: 21/08, 10:40

Задържаха две жени, откраднали чанти с телефони в тях от плажа на Златните
Дата: 21/08, 10:391 Коментар

Четирима задържани с наркотици след спецакция на полицията в Слънчев бряг
Дата: 21/08, 10:29

Сигнал за бомба в съда във Велико Търново, мъж се представи за "Путин"
Дата: 21/08, 10:271 Коментар

Доброволци откриха археологически находки в пресъхналото корито на Дунав в Русенско
Дата: 21/08, 10:181 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия