Снимка Булфото
И тази година Варна ще се включи в националната кръводарителка кампания навръх християнския празник Цветница. Кръводарителската акция се провежда и днес днес - 6 април в морската столица, припомня Moreto.net.
Националната кампанията за насърчаване на безвъзмездното и доброволно кръводаряване е под надслов „Запалете свещичка, дарете кръв, дарете живот сега!” и се провежда за 15-та поредна година. Тя е организирана от Националния център по трансфузионна хематология (НЦТХ) и БЧК, с подкрепата на Българската православна църква.
Във Варна инициативата ще се проведе до 14:00 ч. 6 април 2018 г. в сградата на Регионалният център по трансфузионна хематология (РЦТХ) в двора на окръжна болница.
През миналата година в България кръводарители са станали малко над 160 хил. души, което е с близо 2000 по-малко от 2016 г. В същото време, нуждата от използването на кръвни продукти нараства. Именно затова, една от основните цели на кампанията е да се популяризира значимостта на безвъзмездното и доброволно кръводаряване, което е от изключителна важност за осигуряването на достатъчни количества кръв и кръвни продукти, необходими за лечението на хиляди пациенти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Станимир Стоилов: Положението в нашата армия не е оптимистично
Дата: 06/05, 18:26
Пътник от заразения с хантавирус круизен кораб: Забраниха ни да слизаме, чакаме в открито море
Дата: 06/05, 18:18
Хиляди потърсиха изцеление в лечебен извор край Момчилград
Дата: 06/05, 18:14
Над 120 хиляди автомобила се връщат тази вечер в София
Дата: 06/05, 18:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 18:00