Снимка Булфото
Руски транспортно-боен хеликоптер Ка-29 падна снощи в Балтийско море по време на пробен полет. Двамата летци изпитатели от завода производител загинаха, съобщи днес пресслужбата на руския Балтийски флот, цитирана от ТАСС и БТА.
Трагично прекъсналият полет е протичал "в обикновени метеорологични условия". Екипи от Балтийския флот са започнали издирвателна операция в района.
В момента няма никакви затруднения за корабоплаването в акваторията на Балтийско море в района на Калининградска област, съобщи дежурният в местния спасителен подцентър.
Ка-29 е разработен от съветското конструкторско бюро "Н. И. Камов" в началото на 80-те години на миналия век. Машината е предназначена за стоварване на десант от кораби и огнева подкрепа на морските пехотинци от десанта, както и за превоз на товари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Обвиненият за убийството в Съединение: Не искам на свобода, искам да си почина в ареста
Дата: 21/08, 16:29
Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24
Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:232 Коментара
Украйна санкционира руския анимационен сериал "Маша и Мечока"
Дата: 21/08, 16:141 Коментар
ЕК: Сърбия не е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС
Дата: 21/08, 16:121 Коментар