Жителка на английския окръг Съмърсет решила да почисти къщата и да се отърве от старите неща, които свекърва й оставила. Ненужния боклук тя събрала в една кутия и го занесла на антиквара Гарет Вусу, за да оцени стойността им, пише в."Метро", цитиран от Блиц.
Тя разчитала на малка сума, която да изпрати за благотворителност. Но сред всички тези неща антикварите открили две кутии Cartier, в които имало диамантен пръстен и сапфир.

"Веднага забелязах кутиите на Картие, но често не винаги има декорации. Когато видях тези пръстени, бях поразен от тяхната рядкост. Те са стари и струват цяло състояние", споделя антикварят.
За да е сигурен в автентичността на уникалните пръстени, Гарет се обърнал към бижутерите, които също като него били изумени от находката. Оценителите потвърдиха автентичността на пръстените от бижутерската къща Cartier: една с диамант с тегло четири карата, а другата със сапфир.

Жената останала безмълвна от неочакваните новини, но все пак се съгласила, че Wasp трябва да ги продаде на търг. За пръстена с диамант тя получила 60 000 долара, а за сапфирения продукт - 40 000 долара.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00
Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50
Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30