ENERGO-PRO a. s. емитира еврооблигации на стойност 250 милиона евро


04/05/2018, 13:06

ЕNERGO-PRO a. s. емитира еврооблигации на стойност 250 млн. евро в Лондон. Това е втора емисия след като през ноември компанията пласира облигационна емисия в размер на 370 млн. евро. Постъпленията ще бъдат използвани за погасяване на текущи кредити, както и за общи корпоративни цели, като ще подобри и ефективността на финансирането на групата. Облигациите са с падеж 4 май 2024 г. и имат 4,5% годишна доходност. Eмисионната цена на облигациите е 100%.

Ценните книжа ще бъдат регистрирани на Ирландската фондова борса. S&P и Fitch определиха рейтинга на облигациите съответно на BB- и BB, в съответствие с корпоративния рейтинг на емитента ENERGO-PRO a. s.

Емисията беше пласирана сред повече от 70 инвеститора, представляващи както международни, така и български финансови институции. 54% от инвеститорите са асет мениджъри, 26% - държавни и частни банки, 19% - пенсионни фондове и застрахователни компании. Закупените облигации само от български финансови институции са на стойност над  15 млн. евро.  Най-голям дял от инвеститорите - 25%  са от Великобритания, 21% са от Австрия и Германия, други 14% са от Франция, останалите 40% са разпределени в Западна, Централна и Източна Европа и Общността на независимите държави.

Групата ENERGO-PRO има стабилни приходи от регулирани дейности и това я прави привлекателна на международните финансови пазари. Компанията е значим инвеститор в енергетиката. Оперира водноелектрически централи и електроразпределителни мрежи в Централна и Източна Европа и в регионите на Черно море и Кавказ.

Стартирайки дейността си в Чехия, компанията постепенно развива операциите си в България, Грузия и Турция. Общият инсталиран капацитет на електроцентралите, собственост на ENERGO-PRO е 854 MW, а годишното производство на електроенергия надвишава 2,5 TWh. ENERGO-PRO развива дейност в областта на разпределението и продажбата на електроенергия и притежава и управлява електроразпределителни мрежи в България и Грузия, обслужващи повече от 2.4 милиона клиенти. Дружеството е активно и в трансграничната търговия с електроенергия.

 

*публикация

 

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Николай Попов твърди, че са му изпращали снимки, за да му покажат, че е следен
Дата: 15/07, 20:37

Третият руснак, за който България е поискала изключение от санкциите на ЕС, е Искандер Махмудов
Дата: 15/07, 20:26

Зеленски: Русия може да обяви всеобща мобилизация след изборите през септември
Дата: 15/07, 20:20

Янев: Всички искаме ЦСКА да продължи в Европа
Дата: 15/07, 20:15

Правителството отпусна над 10 млн. евро на учители
Дата: 15/07, 20:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия