Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг


09/05/2026, 14:40

Кадър Ютуб

Кремъл заяви днес, че САЩ бързат да постигнат мирно споразумение за прекратяване на войната в Украйна, но пътят към каквото и да е споразумение е много дълъг и сложен, предаде Ройтерс.

Вчера Русия и Украйна потвърдиха, че са се съгласили на тридневно примирие, с посредничеството на САЩ, което ще бъде в сила от 9 до 11 май, а американският президент Доналд Тръмп изрази надежда, че то ще бъде удължено.

„Разбираемо е, че американската страна бърза“, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред репортера на държавната телевизия Павел Зарубин.

„Обаче въпросът за уреждането на конфликта в Украйна е твърде сложен, а пътят до мирно споразумение е много дълъг и изпълнен със сложни детайли.“, каза Песков, допълва БНТ.

Руските войски се сражават в Украйна от повече от четири години – по-дълго, отколкото съветските сили са се сражавали през Втората световна война, известна в Русия като Великата отечествена война от 1941-45 г.

Тръмп неведнъж е обещавал да сложи край на войната в Украйна, определяйки я като „глупава“ и „безумна“ война, която причинява огромни жертви и на двете страни, но засега не е успял да постигне мир.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 16:30

Александър Николов ще играе за иранския Фулад Сирджан на финалите за азиатската Шампионска лига
Дата: 09/05, 16:21

Спецакция на СДВР: 19 арестувани
Дата: 09/05, 16:03

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 15:50

Емил Дечев: МВР-служители изскачат в архива на Петьо Еврото
Дата: 09/05, 15:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия