Ето какво ще се случи с българските превозвачи, ако бъде приет законът "Макрон"


16/05/2018, 09:54

Протестни колони от автобуси и ТИР-ове ще посрещнат европейските лидери и делегации, които идват в България за Срещата на Върха на 17 май. Възможни са и блокади на гранични пунктове, а причината е несъгласието на транспортните ни фирми с предлагания законодателен Пакет за мобилност на ЕК, известен като закона "Макрон". 

Георги Цанов от Съюза на превозвачите в България заяви в сутрешния блок на Bulgaria ON AIR, че ако Пакетът за мобилност на ЕК се приеме, българските транспортни фирми ще търпят огромни загуби.

"Има дискриминация в основата на този закон. На всеки 3 седмици шофьорите трябва да се връщат в държавата на местодомуване. Ако си международен шофьор и решиш да прекараш почивката си в Париж - не можеш, защото законът не позволява", категоричен е той.

Цанов е на мнение, че някой иска да махне българските транспортни фирми от бранша, а държавите от Източна и Централна Европа да станат донори на работна ръка за Запада, пише novini.bg.

"Имаме готовност - в зависимост от развитието на събитията да протестираме по всички възможни методи", заяви той.

Цанов уточни още, че българският бранш е основната движеща сила в борбата срещу закона на Макрон.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бъчварова: Логично е да се мисли за номиниране на Гюров за президент
Дата: 10/05, 16:15

Масово велошествие по Цариградско шосе в очакване на Джирото в София
Дата: 10/05, 16:14

Моуриньо отрече да е имал какъвто и да е контакт с Реал Мадрид до момента
Дата: 10/05, 16:02

БАБХ пресече контрабанда на екзотични птици за стотици хиляди евро
Дата: 10/05, 15:55

Калфин: Защо в България месо и млечни продукти са по-скъпи, отколкото в други държави от ЕС?
Дата: 10/05, 15:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия