Постоянният представител на САЩ при НАТО, посланик Кей Бейли Хътчисън заяви, че Алиансът ще направи всичко възможно, за да защити Македония от агресия от страна на Русия, въпреки че процедурата за приемане на страната в организацията все още не е започнала заради нерешения проблем с името, предаде БГНЕС, позовавайки се на РИА "Новости".
"Ако спорът за името не бъде решен до срещата на върха на страните членки на НАТО и не е започнала процедурата за нейния прием, ще продължим да работим за защита на страната от вредните влияния. Ние имаме близки работни отношения с Македония и в НАТО ще направим всичко възможно, за да помогнем на страната да се противопостави на гибелното влияние от страна на Русия, било хибридна война или каквато и да било друга дейност", подчерта Хътчисън на днешния брифинг за журналисти.
Срещата на НАТО ще се проведе в началото на юли в Брюксел, а Македония се надява, че въпросът за името ще бъде решен дотогава и ще стане 30-тият член на Алианса.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
БФС: Спартак е изряден и преизпълни условие на УЕФА
Дата: 08/05, 14:21
Пишман "килър" случайно е уцелил жената до Старбъкс на Главната във Варна? Районът е пълен с ученици
Дата: 08/05, 14:10
Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06
Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01
Махат Кандев
Дата: 08/05, 14:00