снимка: Intel
Животът на батерията остава най-голямата слабост на почти всички мобилни и преносими устройства. Intel смята, че може да направи значителни подобрения с новата си Low Power Display Technology (LPDT), която да осигури на един лаптоп до 28 часа работа на батерия, съобщава онлайн изданието CNET, цитирани от vesti.bg.
За да постигне подобен резултат, Intel не променя работата на процесорите си. Вместо това е работила заедно с Sharp и Innolux, за да създаде нов тип LCD панел за лаптопи. Той консумира само 1 ват енергия или наполовина по-малко спрямо стандартните LCD панели.
Intel казва, че при тестове на Dell XPS 13 с монтиран такъв дисплей, лаптопът е издържал 25 часа и 14 минути. Прототипен лаптоп на компанията пък е издържал 28 часа.
Intel не дава много подробности за спецификациите на лаптопа нито за типа натоварване по време на тестовете. Става дума за "нормална" употреба, която е била на сравнително тъмен дисплей и със слушалки, а не са използвани говорителите на лаптопа. Все пак, Intel казва, че в зависимост от хардуерната конфигурация и натоварването, новият дисплей може да удължи гледането на видео с 4 ч до 8 ч.
Новият тип дисплей работи със специална система за управление на енергията и само с вградения видеоконтролер на Intel. Затова този тип дисплеи няма да могат да се монтират на вече съществуващи лаптопи, а само на нови модели.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в четвъртък 7 май
Дата: 07/05, 05:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40
Хороскоп за четвъртък: Телец - ангажименти; Рак - спокойствие; Везни - кратко пътуване; Скорпион - проблеми; Водолей - внимание
Дата: 07/05, 04:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 04:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 04:00