Депутати от ДПС пуснаха сигнал в OFAC срещу Иван Демерджиев


16/07/2026, 16:54

Снимка Булфото

Депутатите от ДПС Станислав Анастасов и Калин Стоянов пуснаха официален сигнал до OFAC службата за контрол на чуждестранни активи на САЩ срещу министъра на МВР - Иван Демерджиев, който е с обвинение за престъпление по НК, следователно е с компрометиран интегритет.

"Днес подадохме официален сигнал до OFAC службата за контрол на чуждестранни активи на САЩ срещу министъра на МВР - Иван Демерджиев, който в момента заема поста, въпреки че е с повдигнато обвинение за извършено длъжностно престъпление по смисъла на НК", написаха в социалните мрежи Станислав Анастасов и Калин Стоянов, цитирани от бТВ.

"В сигнала излагаме информация относно поредица от негови действия, които пораждат основателни съмнения за използване на предоставените му властнически правомощия по начин, несъвместим с принципите на законност, безпристрастност и отчетност при упражняването на публичната власт", пишат още те.

"Считаме, че действията на Демерджиев очертават последователен модел на поведение, характеризиращ се с използване на административни и регулаторни механизми за постигане на лични и политически цели, а не за защита на легитимен обществен интерес", посочват депутатите от ДПС.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пенсионери починаха на опашки за бензин в Русия
Дата: 16/07, 20:10

Очевидци чуха взривове в центъра на Дубай
Дата: 16/07, 19:581 Коментар

Доц. Инджов: Проблемът на "Прогресивна България" е, че нямат ясна идеология
Дата: 16/07, 19:54

Станка Златева плаща стари дългове на федерацията по борба
Дата: 16/07, 19:45

бТВ: Между 11 000 и 13 000 лева месечно е вземал шефът на БДЖ
Дата: 16/07, 19:39

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия