кадър: Петел
Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския червен кръст. Допреди час на повечето места преваляваше дъжд, уточниха от ПСС.
Мъгливо и ветровито е във високите части. Там все още има снежна покривка на определени петна. Над 2000 м условията са зимни, предупредиха още планинските спасители, предава БТА.
Като цяло температурите в планините са положителни между 4 и 8 градуса.
През изминалото денонощие не е имало инциденти с туристи, информираха от ПСС.
Прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология за днес в планините е за значителна облачност. Ще има краткотрайни валежи с гръмотевици, по-значителни по количество в западните и централните дялове на Стара планина и на отделни места в Рило-Родопската област. Ще духа силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 14°, на 2000 метра – около 8°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пламен Андреев: Абсурдно е да се твърди, че Черно море ще се разпадне
Дата: 30/05, 09:58
45 спасители ще се грижат за безопасността на плажа във Варна
Дата: 30/05, 09:53
Татяна Дончева: Глухи и слепи ли сте, не разбирате ли, че става заграбване на територия във Варна?
Дата: 30/05, 09:391 Коментар
Прокурор Бисер Михайлов: Като баща не бих предал сина си
Дата: 30/05, 09:304 Коментара
Шефът на ДНСК: Още през 2024 г. е установено незаконното строителство в местността край Варна
Дата: 30/05, 09:262 Коментара