Полицията издирва непълнолетни, заподозрени за стрелбата по автобус в Перник


10/05/2026, 08:26

Пиксабей

„Прибирам се от работа и изведнъж чувам един много силен шум. След това последва пръсване на прозорците и всички бяхме в шок”, разказа очевидката Никол Колева в ефира на „Събуди се” по Нова телевизия. Тя сподели детайли за нападението срещу автобус № 20 в пернишкия квартал „Изток”, при което бяха разбити три от прозорците на превозното средство. Инцидентът се е случил в петък вечер, като по това време в него са пътували трима пътници, шофьор и кондуктор.

Полицията в Перник продължава работата по случая, като вече има конкретни заподозрени. Разследването сочи, че става въпрос за непълнолетни младежи, които са били в района по време на инцидента. За да установят точните обстоятелства, органите на реда проверяват записите от камерите за видеонаблюдение на близките магазини и аптеки. Към момента не е официално потвърдено дали по автобуса е стреляно или е хвърлен предмет, но свидетелите и шофьорът са убедени, че се е чул изстрел.

Никол Колева сподели, че звукът е бил много силен, наподобяващ гърмеж, а три от прозорците са станали „на сол”. Веднага след спирането шофьорът е излязъл от кабината и е потвърдил пред пътниците, че според него не става въпрос за удар с камък. Въпреки сериозните материални щети, при нападението няма пострадали хора.

Потърпевшата призна, че се чувства стресирана от преживяното, но няма друг избор за придвижване в късните часове. Тя изрази надежда, че извършителите ще бъдат заловени бързо, за да могат гражданите да се чувстват в безопасност, когато използват градския транспорт в града.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Времето във Варна в понеделник: Очакват се гръмотевици и 20 градуса
Дата: 10/05, 13:14

В понеделник ще бъдат внесени мерки за ограничаване на високите цени на продуктите
Дата: 10/05, 13:10

Гечев, ПБ: ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено
Дата: 10/05, 13:04

Лекарят от "ТИСА" танцува отново
Дата: 10/05, 13:001 Коментар

В Харманли раздават безплатни мекици в чест на шампионската титла на ‘’Левски’’
Дата: 10/05, 12:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия