45-годишният британски гражданин, кой влезе в болницата и беше в критично състояние след излагане на невротоксичния агент „Новичок”, дошъл в съзнание. Това беше съобщено от болницата, където той е настанен, съобщава "Канал 3".
„Виждаме малки, но значителни подобрения в състоянието на Чарли Роулей. Той е все още в критично състояние, но сега е в съзнание”, казват от болницата в изявление.
Вечерта на 30 юни мъж на 45 и жена на 44 години бяха намерени в безсъзнание в дома си в Еймсбъри. Те бяха откарани в болницата в Солсбъри в критично състояние. На 8-ми юли британските власти съобщиха, че жената е починала. Инцидентът става само на няколко километра от мястото, където бяха открити Сергей и Юлия Скрипал.
Според английската полиция, двамата отровени в Еймсбъри, Южна Англия, са пострадали, след като са взели в ръце заразен предмет. "След допълнителни тестове на пробите, взети от пациентите, вече знаем, че те са били изложени на въздействието на нервнопаралитично вещество", се казва в изявление на Скотланд Ярд.
На специален брифинг за журналисти Нийл Басу, ръководител на антитерористичното подразделение на Скотланд Ярд, съобщи, че пострадалите са жертва на „Новичок“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Йотова пожела успех на кабинета „Радев“: Нямам резерви към министрите, които лично познавам
Дата: 08/05, 11:28
Прецедент в историята – ерген напусна „Ергенът“
Дата: 08/05, 11:24
МВР отцепи Главната на Варна: Издирват стрелеца, който е прострелял жена
Дата: 08/05, 11:21
Членовете на новия кабинет положиха клетва
Дата: 08/05, 11:18
„Мяра“: Над 50% от българите очакват нов бюджет
Дата: 08/05, 11:07