"Фич" понижи рейтинга на Турция


14/07/2018, 09:04

Международната рейтингова агенция "Фич " понижи дългосрочния рейтинг на Турция до "BB" от "BB +", с отрицателна перспектива. Това се посочва в прессъобщение на агенцията.

В Турция са се "увеличили рисковете за макроикономическата стабилност", както и инфлацията продължава да расте.

"Според "Фич" доверието в икономическата политика в Турция се е влошило през последните месеци, а първоначалните политически мерки след изборите през юни са увеличили несигурността", се казва в прессъобщението.

 

На 24 юни в Турция се проведоха предсрочни президентски и парламентарни избори. Сегашният лидер на страната Тайип Ердоган спечели на първия кръг с 52,59% от гласовете, Ердоган дори назначи зет си Берат Албайрак за финансов министър./ news.bg

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На днешната дата в историята
Дата: 06/08, 04:00

А1 затвърди лидерството си като най-голямата технологична компания и системен интегратор
Дата: 06/08, 03:00

Рожден ден празнува Александър Везенков
Дата: 06/08, 03:00

Във Варна отвори първата умна 24/7 зала за тенис на маса в България
Дата: 06/08, 02:20

Умният избор за семейния бюджет: Как да пазаруваме практично и изгодно през август
Дата: 06/08, 02:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия