кадър: Нова тв
„Половин час след като земните маси тръгнаха надолу, ние започнахме да мобилизираме екипи. Те отидоха на терен, имаме обследвания с дрон. Искахме да сме сигурни, че няма просмукване от язовира, което да активира тази земна маса. Убедихме се, че няма проблем. Няма и друг проблем – самото свлачище да активира язовира да тръгне надолу”, заявив ефира на Нова телевизия Иван Христанов, служебен министър на земеделието и храните.
Язовирната стена е стабилна, увери той. „Язовирът е пълен, нивото е стабилно. Има изтичане, около 60 литра в секунда, което не е кой знае какво – малко е изтичането и малко е вливането. Така че в това отношение можем да сме спокойни. Оттам вече са колегите геолози и Министерството на регионалното развитие и благоустройството”, каза Христанов.
В министерството няма данни за незаконна сеч в района. Повече данни ще бъдат изнесени в понеделник.
Проблем за района на Смолян били вековни гори, регистрирани като пасища. „В понеделник всички областни дирекции по земеделие, всички общини и държавни горски предприятия, ще получат мои заповеди, с които ще възбраним тази сеч”, каза Христанов.
Той увери, че всички язовири се следят от компетентните институции.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предстои избор на нов български европрокурор
Дата: 03/05, 19:46
Иван Демерджиев: В МВР трябва да се осъзнае, че изборите приключиха
Дата: 03/05, 19:291 Коментар
Два обходни маршрута заради свлачището на пътя Смолян - Пампорово
Дата: 03/05, 19:13
Иран предлага прекратяване на войната в следващите 30 дни вместо удължаване на примирието
Дата: 03/05, 18:501 Коментар
Черешите в Кюстендилско и тази година не оцеляха, почти цялата реколта е унищожена
Дата: 03/05, 18:35