Снимка: btv
„Има настроения срещу мен в село Шарково”, каза баба Дора, която се превърна в символ на протестите на животновъдите срещу евтаназията на животни, болни от чума в страната.
Според баба Дора хората в селото са се настроили срещу нея, защото единствено нейното стадо не е избито, съобщава bTV.
„Казват ми, че съм била голяма актриса, че моите приятели, когато ме напуснат, ще дойдат хора от селото и ще ми убият лично животните”, казва Дора.
Въпреки решението на кризисния щаб днешната евтаназия да бъде отложена, кметът на Шарково казал на баба Дора, че нейното стадо не може да бъде запазено и може да бъде евтанизирано още днес.
„Питам ги защо – моите животни са здрави, нямат положителен резултат и трябва да се запазят. Казаха ми, че ще ми ги сложат под карантина, което означава, че ще ги уморя сама”, казва Дора.
Тя е категорична, че не иска парите от обезщетенията.
„Тия пари не могат да ми заменят животните. Не им ща парите”, каза Дора.
Междувременно блокадата пред къщата ѝ продължава, като там са се събрали хора от цялата страна, за да защитят последното стадо в Шарково. Те все още не вярват, че има чума по животните и че евтаназията е наложителна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Трима пострадаха след извънредно кацане на летището в Атина
Дата: 12/05, 11:22
Денков: Панджерова няма как да остане зам.-министър
Дата: 12/05, 11:19
Секат дървета по бул. "Княз Борис" в центъра на Варна пред бившата "Картофена Къща"
Дата: 12/05, 11:18
Шефът на КЗК: Наложителни са спешни действия на държавата за пазара на храни и горива
Дата: 12/05, 11:15
Тръмп смята да превърне Венецуела в 51-вия щат. Каракас: Не сме колония
Дата: 12/05, 11:091 Коментар