Припомняме, че селото е отцепено, не се допускат външни лица и на мястото са единствено ветеринарните инспектори
Стадото от 150 кози и овце на баба Дора, превърнала се в символ на борбата срещу евтанизирането на животни в Странджа, е избито, съобщават колегите от Радио 999, предаде "Флагман".
Те пускат и дрон, който прави детайлен оглед на терена. Кадрите започват потресаващо – с ямите с изхвърлените животни, които дори още не са загробени, а след това показват почти обезлюденото странджанско село. Накрая завършват с мъртвите животни в двора на баба Дора. Видеото е преждевременно прекратено, защото към журналистическия екип се запътват униформени, които въпреки, че са на повече от километър от селото им разпореждат да оттеглят дрона и напуснат мястото.
Припомняме, че селото е отцепено, не се допускат външни лица и на мястото са единствено ветеринарните инспектори. Според доброволци, които до към 14 часа бяха в Шарково, баба Дора е паднала на колене и е молила ветеринарите да пощадят стадото й, но те са били непреклонни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 12:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 12:00
Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 11:40
Путин отиде с кола до хотел в Москва, за да вземе своя учителка на вечеря
Дата: 12/05, 11:371 Коментар