В Сирия е убит 38-годишният Тамаз Батирашвили, по-голям брат на унищожения вероятно през 2016 г. в Ирак „военен министър” на ИД Тархан Батирашвили (Абу Умар аш-Шишани), съобщи Блиц.
За смъртта на Тамаз Батирашвили първа съобщи грузинската телевизия „Рустави 2”, уточнявайки, че този факт е потвърден от неговите роднини в Панкиското дефиле, откъдето са родом братята.
В Сирия Тамаз се оказал през 2013 г., когато заминал да воюва на страната на терористите-ислямисти. Установил се, той докарал при себе си съпругата си и четирите си деца.
Убитият „министър на войната” Абу Умар имал голямо влияние в ИД – контролирал разузнаването, контраразузнаването и затворите. Той заминал за Сирия година по-рано, още през 2012 г., като преди това успял да повоюва против руските войски в Южна Осетия през 2008 г., после е уволнен от грузинската армия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 03:00
Рожден ден празнува Силвестър Силвестров
Дата: 10/05, 03:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20
Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00
Линдзи Вон е номинирана в състава на САЩ за Световната купа
Дата: 10/05, 01:30