Шефът на „Пристанищна инфраструктура”: За инцидента на варненския вълнолом са виновни родителите (видео)


17/08/2018, 08:46

,Продължава акцията по издирване на едно от двете децата, които в сряда паднаха в морето от варненския вълнолом. Тялото на другото момче беше намерено от водолази вчера.

Хора в района казват, че вълноломът е опасен и трябва да се ремонтира. По думите им съоръжението е разбито, стърчат арматури, а осветлението не работи, съобщи бТВ.

Въпреки това, според директора на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура” Ангел Забуртов, основна вина за трагичния инцидент имат родителите, „които позволяват на деца, които не могат да вземат самостоятелно решения, да се разхождат сами на 5 бала вълнение”.

„Мястото и съоръжението е вълнолом, етимологията е да разбива вълните. Разходките по вълнолома са страничен ефект”, подчерта той в ефира на bTV.

По думите му е невъзможно да се постави обезопасителен парапет на първото стъпало. Трябва ли все пак да се ограничи достъпа? „След като за 110 г. докарахме обществото до ниво да го обучаваме за опасността при 5 бала вълнение, може би това трябва да се направи”.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иванов: В мерките липсва борба с цените на горивата. Това е генезисът на поскъпването на храните
Дата: 11/05, 18:27

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 18:20

16-годишен получи обвинение за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 11/05, 18:161 Коментар

Костадинов: Предложените от формацията на Радев мерки показват некомпетентност
Дата: 11/05, 18:081 Коментар

Навръх 35-ата си годишнина ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ във Варна разкри STEM център
Дата: 11/05, 17:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия