Регулирането на трудовия пазар и увеличаването на минималната заплата е сред приоритетите на гръцкото правителство. Те бяха представени от министър-председателя Алексис Ципрас на първото заседание на кабинета след реорганизацията му тази седмица и след края на последната спасителна програма за страната по-рано този месец, съобщи агенция АНА-МПА.
Приключи цикълът на надзора и съкращенията и може да започне цикълът на облекченията и на политиките за социална подкрепа, каза гръцкият премиер, като предупреди, че това трябва да става разумно и без да бъдат повтаряни грешките от миналото, пише econ.bg.
Като основна цел Ципрас изтъкна подкрепата за тези слоеве на обществото, които са понесли несъразмерно тежестта на кризата чрез възстановяване на заетостта с достойни възнаграждения и условия на труд. Сред мерките в тази насока гръцкият премиер посочи регулирането на трудовия пазар и увеличаването на минималната работна заплата. Сред слоевете, които се нуждаят от подкрепа, Ципрас спомена не само наемните работници, но и свободните професии, самонаетите лица, земеделците, малките и средните предприятия. След приоритетите на правителството Ципрас подчерта и нуждата от създаването на благоприятен за инвестициите климат чрез по-голяма ефективност на администрацията и борба с гнездата на корупция в нея.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пролетен фестивал ще се проведе днес в Морската градина на Варна
Дата: 06/05, 10:18
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов: За балистична заплаха ще разчитаме на колективна защита
Дата: 06/05, 10:081 Коментар
Президентът Йотова: Най-важната дума днес е "благодаря"
Дата: 06/05, 10:001 Коментар
Във Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили
Дата: 06/05, 09:501 Коментар
Голям протест на сръбските студенти е насрочен за 23 май
Дата: 06/05, 09:42